Filmy wideo i instrukcje montażu

Wykorzystaj porady i wskazówki od RHEINZINK

Odwodnienia dachu RHEINZINK

Film opisuje jak prawidłowo zainstalować system rynnowy RHEINZINK krok po kroku.

Zastosowanie: dach domu jednorodzinnego, wiata, garaż, rynna leżąca, wisząca, balkonowa, w kształcie półokrągłym oraz prostokątnym.

 

Obróbka komina po skosie. Przód

Zobacz, jak wykonać obróbkę komina po skosie wykorzystując szablon i podstawowe narzędzia blacharskie. Przekonaj się do sprawdzonego rozwiązania, które łatwo wykonasz sam na budowie, lub skorzystaj ze szkoleń RHEINZINK dla dekarzy i blacharzy.

Obróbka komina po skosie. Blachy boczne

Jednym z trudniejszych elementów do wykonania na dachu metalowym jest obróbka komina. Zobacz, jak wykonać boczną obróbkę komina po skosie wykorzystując szablony i podstawowe narzędzia blacharskie. 

Zakończenie rąbka na półokrągło

Jak wykonać newralgiczne detale, by dach był szczelny? Zobacz, jak poprawnie wykonać zakończenie rąbka stojącego na półokrągło przy rynnie wykorzystując szablon i podstawowe narzędzia blacharskie. Przekonaj się do sprawdzonego rozwiązania, które łatwo wykonasz na budowie.

Wykonanie parapetu zewnętrznego

Ten film pokazuje jak wykonać i zamontować parapet zewnętrzny domu drewnianego z wykorzystaniem podstawowych narzędzi blacharskich oraz wykorzystać walory naturalnej samoodbudowującej się patyny RHEINZINK.

Wykonanie narożnika przy ścianie

Przy wykonaniu obróbki blacharskiej dachu ważne są detale. Obróbka blacharska narożnika nie jest tu wyjątkiem. Zobacz, jak poprawnie rozplanować narożnik na arkuszu blachy wykorzystując szablon, uwzględniając nachylenie dachu oraz inne istotne szczegóły — w tym naddatek na rąbek przeciwwodny, rzeczywistą wysokość obróbki itd. 

Montaż rynny na hakach połaciowych. Lutowanie

Ten sam dach. Ta sama rynna. Różne sposoby mocowania. Przedstawiamy wam wynik eksperymentu – porównanie 3 sposobów montażu systemu rynnowego RHEINZINK na wybranym modelu:
#1 - Klasyczny montaż na hakach połaciowych. Łączenie metodą lutowania 

Montaż rynny na listwie na hakach obrotowych. Lutowanie

Ten sam dach. Ta sama rynna. Różne sposoby mocowania. Przedstawiamy wam wynik eksperymentu – porównanie 3 sposobów montażu systemu rynnowego RHEINZINK na wybranym modelu:
#2 - Montaż rynny na listwie na hakach obrotowych. Łączenie metodą lutowania

Montaż rynny na listwie na hakach obrotowych. Klejenie

Ten sam dach. Ta sama rynna. Różne sposoby mocowania. Przedstawiamy wam wynik eksperymentu – porównanie 3 sposobów montażu systemu rynnowego RHEINZINK na wybranym modelu:
#3 - Montaż rynny na listwie na hakach obrotowych. Łączenie metodą klejenia

Ręczne wykonanie kolanka rury spustowej

Zobacz, jak z wykorzystaniem szablonu ukośnego RHEINZINK do rur spustowych Ø100 możesz ręcznie wykonać kolanko o kącie nachylenia 45° i 60°. Szablony i inne materiały instruktażowe pobierzesz tutaj

RHEINZINK - lutowanie rynny

Lutowanie miękkie to szybki i łatwy sposób wykonania wodoodpornych i trwałych połączeń. Stosując cynę bezołowiową RHEINZINK w pracach blacharskich wykorzystasz wszystkie właściwości wymagane od tradycyjnej cyny do lutowania.

Montaż paneli solarnych RHEINZINK-PV

RHEINZINK-PV to wyjątkowo płaski, równoległy do dachu moduł solarny. Specjalnie opracowane mocowania modułów są bezpośrednio mocowane do rąbka, a szerokośc modułów jest dostosowana do szerokości między osiami rąbków . System do nowych, jak i remontowanych dachów w technologii rąbka stojącego RHEINZINK.

Montaż systemu elewacyjnego SP-Line

Innowacyjny system fasadowy SP-Line - to doskonałe uzupełnienie i ekonomiczna alternatywa dla elewacji z drewna, kamienia lub klinkieru. Kompletny system składa się z paneli podstawowych oraz z prefabrykowanych profili przyłączeniowych, pozwalających na ekonomiczne wykonanie zarówno całej płaszczyzny elewacji, jak i jej detali.

Mocowanie blach na rąbek

Dzięki systemowi RHEINZINK-Clipfix łatwo wykonasz dach na rąbek stojący. Używając łapek ze stali nierdzewnej wraz z odpowiednimi do podłoża wkrętami, nie tylko oszczędzasz czas, ale także pracujesz bardziej ekonomicznie dzięki większym odstępom między łapkami.